Spider Cephenin Diğer Dış Cephe Sistemlerinden Farkı


spider cephe


Çubuk cephelerin ve panel cephelerin kompleks yapısı nedeniyle bu tip cepheler mantıklı bir ürün olarak görülmektedir. Mimaride daha fazla şeffaflık istendiğinde bu sistem tercih edilmektedir. Özellikle bina girişlerinde ve geniş açıklıkların şeffaf olarak geçilmesi istendiğinde uygulanabilmektedir. Bu tür sistemler ekonomik olarak diğer türevlerine oranca oldukça yüksektir. Bu yapılarda cam ebatları sınırlıdır. Cam levhalarının, yük taşıyan bir yapıya bağlı olması gerekmektedir. Bağlantıların toleranslara ve hareketlere izin vermesi gerekmektedir.

Spider Cephe Sisteminin Diğer Sistemlerden Farkı

Bu sistemin en önemli özelliği, bu sistemde taşıyıcı olarak alüminyum yerine farklı malzemelerden  üretilmiş konstrüksiyon elemanı kullanılmasıdır.  Ana taşıyıcı olarak paslanmaz boyalı çelik taşıyıcılar, paslanmaz gergiler ve ya özel taşıyıcı cam bloklar kullanılabilmektedir. Sisteme göre tek cam ya da ısıcam uygulaması yapılabilmektedir.Diğer dış cephe sistemlerimizi incelemek için ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Prestijli Cepheler İle Katma Değer Oluşturun


KLASİK KAPAKLI CEPHE


Zaman hızla ilerlerken günümüz teknolojisi etrafımızdaki her şeyi geliştirerek değiştiriyor. Bu anlamda inşaat sektörü de bu yapının içine giriyor. Sağlam ve kaliteli yapılarının yanında bina iç ve dış dizaynında kullanılan farklı malzemeler aklımızdaki bina görüntüsün silerek, farklı bir algı oluşturuyor

Alüminyum Dış Cephe Sistemlerinin Kullanım Alanları

Bina sektörü yapılarını tasarlarken; alan ve ustalık hesaplamalarının yanı sıra alternatif çözümler yolunda alüminyum cephe sistemleri değerlendiriyor. Öyle ki günümüzde dış cephe sistemleri denildiğinde akla hemen alüminyum malzeme geliyor. Çünkü gerek görsel olarak, gerekse dayanıklılık bakımından alüminyum cephe sistemleri kullanışlı yapısı ile tercih ediliyor. İşçiliğe uygun yapısı ile usta proje tasarımcıların birbirinden güzel fikirleri ile adeta bir sanatsal yapıya dönüşüyor.

 Dış Cephe Tedarikçileri ve Hizmetler

Yukarıda belirtilen ihtiyaçları göz önünde bulunduran dış cephe malzemesi yapan ve satan firmalar kaliteyi ve güveni şiar edinerek, ürünlerini titiz bir incelemeden geçirdikten sonra satışa sunuyor. Dış Cephe sistemleri yapısal özellik olarak ısıyı ve sesi geçirmeyen, kış aylarında ise ısı enerjisinden tasarruf sağlayacak bir yapıda üretiliyor. Öte yandan görsel güzelliği ile de zengin bir bina görüntüsü yakalamanızda yardımcı oluyor. Cam ve alüminyumun birleşmesiyle ortaya harika modeller çıkıyor.

Bu modeller, geometrik ayrıntılar katılarak istenilen şekli alıyor. İşte bu elverişlilik bina kullanım alanını artırarak mekân israfını ortadan kaldırıyor. Milimetrik çaplarda kondens kanallı, dıştan ve içten sürgü ve kanal sistemli, yatay, dikey ve ya oval kesimli, bölmeli ve su tahliye kanallı alüminyum cephe sistemleri; sizleri düz duvarlardan kurtararak daha nezih mekanlara taşıyor. Hem içeriden hem de dışarıdan görüş açısının ayarlanabildiği ve cam malzemenin dıştan iş kısmı görmeyecek şekilde tasarlandığı mimari yapı mekanları, perde ihtiyacı olmadan, güneşten ve içerinin görünmesi sıkıntısından kurtardığı için perde ile kapatılamayacak alanlarda mahremiyet avantajı da sağlıyor.

 

  Dış cephe sistemlerini daha binanın yapılış aşamasında yaptırabileceğiniz gibi, mevcut binalarda gerekli tadilatları yaptırarak daha sonra da restore ettirebilirsiniz. Özellikle şirket tarzı işletmelerin ve çok katlı yapıların tercih ettiği alüminyum cepheler pratik pencere özelliği ile hem güvenli hem de kullanışlıdır. Teknik özellikleri bakımından dünya teknolojisi takip edilerek üretilen cephe sistemleri sayesinde yapılarınıza değer katabilirsiniz.

İşini titizlikle yapan firmamızla karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak binanızın hemen her bölmesine alüminyum malzemeden dış cephe yaptırabilirsiniz.

Dünyaca ünlü kalite belgelerine sahip güvenilirliği kanıtlanan, bina giydirme sistemlerine bir telefon kadar yakınsınız. En kaliteli ve en hesaplı ürünleri bulmak, işin uzmanlarına bir ön inceleme yaptırarak binanızın ihtiyacını belirlemek ve merak ettiğiniz tüm konularla ilgili ayrıntılı bilgi için bizi telefonla arayabilir ve ya bizzat uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

 

Dış Cephe Kaplamasının Faydaları


dış cephe sistmleri


Dış cephe kaplama sistemleri türüne göre uygulandığı yapılarda etkileyici bir görüntünün

yanı sıra bir çok avantajı da beraberinde getirmektedir.Ekonomik değerini arttırması ise

en büyük avantajlarından sadece biridir.

Dış Cephe Kaplamasının Avantajları

 • Çevrecidir
 • Estetiktir
 • Çok şık ve etkileyici bir görüntü ortaya çıkmaktadır.
 • Şeffaftır
 • Fonksiyoneldir
 • Uygulama işlemleri diğer sistemlere göre basittir.
 • Hafiftir. Bina yükünü azaltır.
 • Beton duvarlar yerine uygulandığında iç kullanım alanını artırır.
 • Hacim avantajı sağlamasının yanında iç mekanlarda oldukça ferah bir görüntü ortaya çıkarmaktadır
 • Isı ve ses yalıtımı son derece kuvvetlidir.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Uygulandığı yapıların ekonomik değerini artırır.
 • Kurumsal ve prestijli bir görüntü sağladığı için yapıyı daha değerli kılar.
 • Kullanılan malzeme türüne bağlı olarak geri dönüşümü çok daha hızlıdır.

 

Yaptığımız Dış cephe Kaplaması Çeşitleri

 • Strüktürel Silikon Cephe
 • Klasik Kapaklı Cephe
 • Yarı Kapaklı Cephe
 • Transparan Dış Cephe
 • Işıklık / Skylight Sistemleri
 • Kompozit Panel
 • Aleminyum Kapı Pencere
 • Kompakt Laminant
 • Fibercement

Yukarıda yazdığımız tüm dış cephe sistemleri hakkında bizi arayarak daha detaylı
bilgi talep edebilir ve ihtiyacınıza en uygun projelendirme konusunda yardım alabilirsiniz.

Her Yönüyle AlüminyumAlüminyum Geri Kazanım

Dünyamızda ki yer kabuğunun yaklaşık % 8,25 ini Alüminyum elementi işgal etmektedir. Doğada Oksijen ve Silisyumdan sonra en çok bulunan üçüncü element olup metaller sıralamasında dünyamızda en fazla bulunan metaldir.

Alüminyum elementi doğada; BOKSİT cevheri olarak bulunur. Kızıl bir kahverengiyi andıran bu cevher, topraktan çıkartıldıktansonra önce Alümina daha sonra Alüminyum olarak proses görür. Dünyamızdaki BOKSİT cevheri rezervi yaklaşık 28 milyar Tondur. Her yıl ortalama 200 milyon ton Alüminyum için Boksit cevheri kullanılmaktadır. Bu veriler ışığında dünyamıza 140 yıl daha yetecek kadar  cevherimiz olduğunu söylemek mümkün.

Alüminyum Eldesi Geri Kazanım noktasında hiçbir özelliğini kaybetmeden defalarca geri dönüştürülebilir. Yeniden işleme enerji maliyeti % 80-85 civarlarında tasarruf sağlar. Geri dönüşüm kaybı da bir o kadar küçüktür. ( % 5 -% 10 ) Örnek verecek olursak 2015 yılında üretimde kullanılan alüminyumun ortalama % 30- % 33 ü Geri Dönüşümlü  Alüminyumdan elde edilmektedir. Alüminyumun geri kazanımında birincil alüminyum eldesine göre %90 daha az enerji kullanılır. Alüminyumun geri kazanımı sayesinde yılda 84 milyon ton sera gazı salınımı önlenmiş olur.

 

Alüminyum Kapı Pencere ürünümüz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

 

 

Skylight (Işıklık) Sistemleri


Işıklık Skylight Sistemleri - Art Cephe Sistemleri


Skylight Cephe Sistemleri

Kelime itibariyle tavan penceresi, tepe camı anlamlarına gelen Skylight Sistemleri, özellikle çelik konstrüksiyon yapılarda çatının cam veya polikarbonat malzeme ile kaplanmasıdır. Skylight uygulama yelpazesi pek geniş olup, bilhassa Alışveriş Merkezleri, hastaneler, havalimanları, kapalı yüzme havuzları, kamu binaları, restoranlar, bilimsel araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve sanat galerileri ve iş merkezleri gibi bir çok yapılarda tercih edilmektedir. Yüksek tavanlarının ışık alması için uygulanan bir sistemdir.

Modern mimarilerde kullanımı her geçen gün artan skylight cephe sistemleri, mimari projeye uygun olarak çatının tamamına veya bir kısmına uygulanabilmektedir.

 

Işıklık Skylight Sistemleri - Art Cephe Sistemleri

 

SKYLIGHT CEPHENİN AVANTAJLARI

Skylight sistemlerinde temel amaç uygulanan mekanın gün ışığından faydalanılarak aydınlatılması olmakla beraber,

 • Gündüzleri güneş ışığından en verimli şekilde istifade edildiğinden ısınma ve aydınlatma giderlerinde büyük tasarruflar sağlar.
 • Yapı mimarisinde her zevke uygun estetik çözümler sunar.
 • Çevrecidir.
 • Uygulandığı yapıları şeffaf mekânlara dönüştürür.
 • Sadece gündüzleri değil geceleri de çok şık bir görünüme sahiptir.
 • Uygulandığı yapılarda karşı tarafta güven ve prestij hissi uyandırır.
 • Çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.
 • Uygulandığı binanın ekonomik değerini artırır.

 

Günümüzde dünya üzerinde büyük projelere konu olmuş ve tamamlanmış, mühendis ve mimarların sıradışı  ve pek çok beğeni toplayan eserlerin büyük bir kısmında bu sistem kullanılmaktadır. Işıklık Sitemleri hakkında bilgi almak için İletişim sayfamızdaki telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Cephe Kaplama Sistemleri


Cephe Kaplama Sistemleri - Art Cephe


Cephe Kaplama Sistemleri

Cephe Giydirme Sistemi; Betonarme ve çelik yapıların dış cephelerinin muhtelif malzemelerle kaplanması işidir. Bu kaplama da alüminyum levha, kompozit levha, cam …vs çeşitli malzemeler kullanılır. Popülerliği her geçen gün artan cephe giydirme sistemleri, donatılı beton ve çelik malzemelerinin binalarda kullanımı ile yaygınlaşmıştır.

Sistem, gelişen teknolojinin sağladığı kolaylıklar ile yapılarda estetik anlayışının çok sayıda çeşitliliğinin uygulanabilme imkânı sunar. Mimari alanda oluşan yeni akımların ve özgün stillerin varlığı, sektörün gelişmesinde çok önemli etkenlerin başında gelir.

 

Dış Cephe Kaplama Sistemi Çeşitleri

Cephe Kaplama Sistemleri,  uygulanabilirliği, malzeme türü gibi bir çok açıdan farklı şekillerde sınıflandırılabilmektedir.

Malzeme çeşitliliği açısından; Alüminyum kompozit dış cephe kaplama,  Silikon dış cephe kaplama, Prekast dış cephe kaplama, Ahşap dış cephe kaplama, Doğal taş cephe kaplama ve Dış cephe mantolaması en çok kullanılan cephe giydirme türleri şeklinde sıralanabilir.

Cephe Kaplama Sistemleri - Art Cephe

Neden Cephe Kaplama Sistemleri

Cephe Kaplama Sistemleri uygulandığı yapılarda bir çok avantajı da beraberinde getirir. Başlıca pozitif etkileri;

 • Çevrecidir.
 • Şeffaftır.
 • Bina yükünü azaltır.
 • Beton duvarlar yerine uygulandığında iç kullanım alanını artırır.
 • Isı ve ses yalıtımı son derece kuvvetlidir.
 • Enerji tasarrufu sağlar.
 • Uygulandığı yapıların ekonomik değerini artırır.
 • Kullanılan malzeme türüne bağlı olarak geri dönüşümü çok daha hızlıdır.

 

 

Alüminyum Eloksal Kaplama Nedir?


Alüminyum Eloksal Kaplama Nedir?


Alüminyum Eloksal Kaplama(ANODİZASYON) Nedir?

İnşaat sektöründe sayısız kullanım alanı imkanı sunan Alüminyum, görünüşü, mukavemeti, hafifliği ve bunun gibi bir çok avantajı içinde barındıran bir metaldir. Mevcut diğer metallere kıyasla bir çok artısı olan bu metalin modern mimaride kullanım alanı her geçen gün daha da artmaktadır.

 

ELOKSAL KAPLAMA NEDİR ?

Mekanik ve elektrokimyasal bir süreç sonucuyla Alüminyum için uygulanabilen hususi bir yüzey kaplamasıdır.  Alüminyum sağlamlılığı ile öne çıkan bir metal olmasına rağmen, kullanıldığı alanlara göre bir takım korozyonlara maruz kalmaktadır. Bu aşınmalarda alüminyumun mukavemetini azaltmaktadır. Dış etkenler sonucu oluşacak korozyonun ortadan kaldırılması  için Alüminyumun eloksal kaplamaya tabi tutulur. Eloksal kaplama, uygulandığı yüzeyin direncini artırmakla birlikte bir takım avantajları da beraberinde getirir.

 

ELOKSAL KAPLAMA SÜREÇLERİ

Eloksal kaplama, mekanik ve kimyasal olarak iki süreç halinde devam eder.

Mekanik işlemlerde;

 • Polisaj
 • Satinaj
 • Çapak alma
 • Kumlama

 

Kimyasal İşlemlerde;

 • Yağlama
 • Matlaştırma
 • Parlatma
 • Temizleme gibi bir takım işlemlere tabi tutulur.

 

NEDEN ELOKSAL KAPLAMA ?

 • Anodizasyona tabi tutulan yüzeyler bir çok avantajları da beraberinde getirmekle beraber, başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir.
 • Alüminyum korozyonunu önleyerek, direncini artırır.
 • Uygulanan yüzey boyama işlemine tabi tutulabildiğinden istenilen renk verilebilir.
 • Dekoratif bir görünüm sunar.
 • Elektriksel açıdan çok iyi bir yalıtkanlık kazanır.
 • Isı yalıtımında da pozitif etkide bulunur.

 

Alüminyum Eloksal Kaplama Nedir?

Alüminyum Kapı ve Pencere Sistemleri


ALÜMİNYUM KAPI PENCERE


Alüminyum kapı ve pencere sistemleri geniş renk yelpazesine sahip olup yalıtımlı ve yalıtımsız olmak üzere iki farklı ürün seçeneği sunmaktadır. Kullanımı ve temizlenmesi rahat olan bu sistemler her türlü ticaret merkezleri ofis, fabrika ve konutlarda tercih edileceği gibi iç mekanlarda da tercih edilir.

Transparan Dış Cephe Sistemleri


dış cephe sistmleri


Transparan Dış Cephe sistemleri; güneş ışığından en iyi şekilde faydalanıldığı ve iç mekanın tamamiyle açığa çıkarıldığı, uygulandığı yapılara çeşitli şekillerde mimari tasarımlar ve sanatsal bir görünüş sağlandığı sistemdir.

Transparan Dış Cephe Sistemleri modern mimaride en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Kullanım alanları açısından çok zengin bir yelpazeye sahip olup, bilhassa Havalimanları, Terminaller, Araştırma Merkezleri, Oto Plazalar ve bir takım konutlar vs. kullanılmaktadır.

Mimari de şeffaflık ve yalınlığın en yüksek şekilde sergilendiği bu sistemde, karşı tarafta güven, itimat gibi duygular uyandırmakla kalmayıp aynı zamanda çalışanlar açısından da, kapalı mekanlarda çalışanlara nazaran çalışma performansında artış ve bir takım pozitif etkilere sebep olmaktadır.